SAĞLIK & İLAÇ SEKTÖRÜ AVANTAJLARI

İlaç Sipariş Modülü

İlaç Üretim Şirketlerinin Siparişlerinin Ecza Deposundan veya Satış temsilcilerinden online alabilmelerini ve onay sonrası SAP üzerinden siparişlerin oluşmasının sağlandığı bir çözümdür. Firma kendi kodları ile sipariş girişi yapabilirken, Ecza Depoları kendi kodlarını kullanarak sipariş yapabilir, doğru şekilde kod eşleşmesi uygulama tarafından yönetildiği için ikinci kez siparişin girilmesi gerekmez. İstenildiği şekilde onay mekanizması değiştirilebilir.

Ürün özelliklerine veya gruplarına göre sepet ayrıştırılması yapılarak farklı siparişlerin oluşturulması sağlanmaktadır. Böylece acil öncelikli ilaçlar farklı dağıtım kanalına gönderilebilmektedir.

İhale Yönetim ve Mukayese Takip Sistemi

İlaç Firmalarının İhale ‘ye katılmaları için verdikleri fiyatları, rakip fiyatları bilgilerin yönetebilecekleri çözümdür.

Ecza deposu ile kuruluş arasındaki verilerin düzenli ve doğru şekilde yönetilmesini, arşivlenmesini sağlamaktadır.

Ürün fiyat değişiklikleri Onay mekanizması

İlaç Firmasının envanterinde olan ürün fiyatlarının değişikliklerinin, vade ticari veya kurum indirimi değişikliğinin onaylar sonrası SAP sistemindeki ürünlerin fiyatlarına yansıması sağlanabilmektedir. Onay süreçleri kurumlara göre özelleştirilebilmektedir.

Ürün Fiyat ve Vade Güncelleme Süreçleri

 • Ara ürün / Kozmetik Ürün Fiyat Değişikliği
  Ara ürün / Kozmetik ürünlerinin fiyatında değişiklik yapmak için bu akışı kullanabilirsiniz.
 • Ticari Iskonto Değişikliği
  Ürünlerin Ticari indirim değerinden değişiklik yapmak için bu akışı kullanabilirsiniz.
 • Beşeri Tıbbi Ürün Fiyat Değişikliği
  Beşeri tıbbı ürünlerin fiyatında değişiklik yapmak için bu akışı kullanabilirsiniz.
 • Kamu Kurum İndirimi Değişikliği
  Ürünlerin Kamu Kurum indirim değerinde değişiklik yapmak için bu akışı kullanabilirsiniz.
 • Vade Değişikliği
  Ürünlerin vade değerini değiştirmek için bu akışı kullanabilirsiniz.

EBIFlow uygulaması Microsoft Active Directory sistemi ile bütünleşmiş bir uygulamadır. Ayrıca Form base Authentication olarak erişim mümkün olup, IPAD ,Ipone, gibi mobil araçlar üzerinden de uygulamaya erişim sağlanması mümkün olmaktadır.

EBIFlow uygulama alt yapısı kullanılarak geliştirilmiştir. SAP sistemindeki verilerin iş ihtiyaçların doğrultusunda EBIFlow ile entegrasyonu sağlanmıştır. Müşteri tanım ve Ürün ana verilerinin SAP sisteminden entegrasyonu sağlanmıştır. Fiyat değişikliği ve Siparişlerin gerekli onay mekanizmaları sonrası SAP sistemine gönderilmesi saplanması amaçlanmıştır.

Örnek Fiyat Değişim Formu

Örnek Fiyat Değişim Formu
shutterstock_93148681